İyi Çalışanlar İçin Pazarlama Stratejileri

Hızla büyüyen ya da büyüme yöntemlerini araştıran markalar için doğru pazarlama kampanyaları hazırlamak büyük çabalar gerektirir. Pazarlama kampanyalarınızı daha etkin kılmak ve markan bilinirliğinizi artırmak için üzerine düşünebileceğiniz bazı pazarlama stratejilerini sizin için derledik.

Devamını Oku

İş Ve Özel Hayat Dengesi Hakkındaki Düşüncelerinize Etki Edecek Konuşmalar

Bazıları iş ile özel hayat arasındaki dengeyi kurmanın kişisel mutluluk için önemli olduğunu savunurken bazıları ise iş ile özel hayatın birbirinden ayrı kabul edilemeyeceğini ve dengeleme konseptinin yanlış olduğunu savunuyor. Neredeyse klişe haline gelen bu konu hakkında pek çok araştırma ve makale mevcut. Ancak kariyerinde başarıyı yakalamış insanların iş ve yaşam dengesi için neler tavsiye ettiğini merak ediyorsanız, aşağıdaki TED konuşmaları kesinlikle size göre.

Devamını Oku

Bloggerlar İçin SEO Önerileri

Gooogle, site içeriğinizin üst sıralarda gösterilmeye uygun olup olmadığını kontrol etmek için “spiders” adındaki botları kullanır. Kullanılan bu otomatik algoritmalar sayesinde sitenizdeki link sistemleri, alan adınızın yaşı, site trafiğiniz ve içeriğiniz gibi göstergeler taranarak sitenizin arama sonuçlarındaki sıralaması belirlenmiş olur. Yani bir bakıma arama sonuçlarında iyi sıralamalarda çıkabilmenin yolu Google’ın sitenize gönderdiği botları mutlu etmekten geçiyor. Google botlarının sıralamaları yaparken kullandığı metotlar sık sık değişse de bu yazıda daima geçerli olan birkaç öneriye değineceğiz.

Devamını Oku